İşbu Ön Bilgilendirme Formu (“Form”) kapsamında, tüketici (“Alıcı”) ve MB Kozmetik Pazarlama ve Ticaret A.Ş. (“Satıcı”), ayrı ayrı “Taraf”, birlikte “Taraflar” olarak anılacaktır.

1- Amaç

İşbu Formun amacı, Satıcı’ya ait www.mesbisous.com adlı internet sitesi (“İnternet Sitesi”) üzerinden elektronik olarak sipariş edilen ürünlerin satış ve teslimatına ilişkin hüküm ve koşullar hakkında Alıcı’yı bilgilendirmek ve Tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerini belirlemektir. İşbu hak ve yükümlülükler Satıcı tarafından İnternet Sitesi üzerinden satışa sunulan tüm ürünler için geçerli olacaktır.

İşbu Form ile Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) uyarınca Alıcı’ya aşağıda Madde 2’de belirtilen siparişine ilişkin bilgilendirme yapılmakta olup, Alıcı’nın söz konusu siparişini onaylaması halinde ayrıca Mesafeli Satış Sözleşmesi de (“Sözleşme”) akdetmesi gerekmektedir.

2- Sözleşme Konusu Ürünün/Ürünlerin Temel Nitelikleri

Açıklama
Adet
KDV Dahil Tutar
Toplam Tutar
Kargo Bedeli
Ödeme Şekli Kredi Kartı
Ödenecek Toplam Tutar (KDV Dahil)

  1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

Ünvanı : MB Kozmetik Pazarlama ve Ticaret A.Ş
Adresi : 42 Maslak Sitesi No:4 Sarıyer/ İstanbul
Mersis No : 0631-0723-5550-0018 
Telefon :
E-posta adresi : info@mesbisous.com
Ürün iade adresi : 42 Maslak Sitesi No:4 Sarıyer/ İstanbul
Alıcı’nın Malı İade Etmesi Halinde Malı Satıcı’ya Göndereceği Anlaşmalı Kargo Şirketi :

  1. ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

Adı Soyadı / Ünvanı :
Teslimat Adresi :
Telefon :
E-posta :

Madde – 5 GENEL HÜKÜMLER

5.1 Ürün Bedeli

İnternet Sitesi’nde yer alan ürünlere, Alıcı tarafından ilgili siparişin verildiği anda geçerli olan ve TL cinsinden belirtilen satış fiyatları uygulanır. İnternet Sitesi’nde yer alan ürünlerin satış fiyatı Satıcı tarafından zaman zaman değiştirilebilir. Söz konusu değişiklikler Alıcı’nın halihazırda vermiş olduğu siparişi etkilemeyecektir. İnternet Sitesi’nde belirtilen satış fiyatları yalnızca uzaktan mesafeli satışlar için geçerlidir.

İnternet Sitesi’nde belirtilen satış fiyatlarına kargo ücreti dahil değildir; kargo ücreti satın alınan ürünlerin bedeline ayrıca eklenecektir. Kargo ücreti, Satıcı tarafından sipariş kaydedilmeden önce belirtilecektir.

İnternet Sitesi’nde belirtilen satış fiyatlarına katma değer vergisi (KDV) dahildir.

5.2 Ürün Temel Nitelikleri

Alıcı, İnternet Sitesi üzerinden farklı kategorilerde yer alan bir veya birden fazla ürün seçebilir.

Satıcı, İnternet Sitesi üzerinden satışa sunulan ürün çeşitliliğini, özellikle tedarikçilerinden kaynaklanan sebeplerden dolayı her zaman için değiştirebilir. Söz konusu değişiklikler Alıcı’nın halihazırda vermiş olduğu siparişi etkilemeyecektir.

İnternet Sitesi üzerinden satışa sunulan ürünler, yürürlükteki Türk Mevzuatına uygundur.

5.3 Ürün Stok Bilgisi

Özel teklifler, promosyonlar, kampanyalar veya indirimler belirtilen tarihlerde ve/veya stoklar tükenene kadar geçerli olacaktır. Satıcı, İnternet Sitesi içerisinde verilen puan, indirim gibi özel haklar konusunda sistem kural ihlali ve sistem hatası gibi olası durumlarda sipariş iptali yetkisine sahiptir. Bu konuda Satıcı’dan herhangi bir talepte bulunulamaz.

Ürün stok bilgisi, Alıcı’ya sipariş verdiği anda bildirilir. İşbu bilgilendirmede teknik sebeplerden dolayı hata veya değişiklik istisnai olarak söz konusu olabilir. Her ne sebeple olursa olsun, ürünlerin bir kısmının veya tamamının stoklarda bulunmadığı hallerde, ürünlerin ne zaman temin edileceği veya siparişin tamamını veya bir kısmının iptal edildiği bilgisi, sipariş verildikten sonra Alıcı’ya bildirilir.

5.4 Sipariş

Alıcı tarafından sipariş verilmesi, İnternet Sitesi’nde yer alan “Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları” ile “Kişisel Verilerin Korunması ve Çerezlere İlişkin Politika” metinlerinin kabulü anlamına gelir.

Tüm siparişler, işbu hükümlere ve İnternet Sitesi’nde yer alan “Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları” ile “Kişisel Verilerin Korunması ve Çerezlere İlişkin Politika” metinlerine uygun şekilde işleme alınmaktadır.

Siparişin onaylanmasından önce, Alıcı siparişinin son haline ilişkin detaylarını teyit edebilir ve varsa yanlışlıkları düzeltebilir.

Sözleşme konusu ürünün Alıcı’ya veya bildirdiği kişiye teslimatı için, işbu Formun ve Sözleşmenin Alıcı tarafından onaylanmış ve satış bedelinin tamamının ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedelinin tamamı veya bir kısmı ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir veya İnternet Sitesi’nin kullanımında herhangi bir hileli işlem veya buna teşebbüs tespit edilir ise, Satıcı siparişi ifa etmekten ve siparişin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5.5 Ödeme

Alıcı aşağıda belirtilen ödeme yöntemlerini kullanabilecektir. Alıcı, ödeme yapmak için tercih ettiği yöntemler ile ilgili gerekli olan tüm yasal izinlere/statüye sahip olduğunu kabul ve beyan eder.

  • Banka Kartları: İnternet Sitesi üzerinden kabul edilen banka kartları: Visa, American Express ve Master Card’) }}

5.7 Teslimat

Satıcı, Alıcı tarafından verilen siparişi taahhüt ettiği süre içerisinde, her halükârda siparişin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 30 (otuz) gün içinde, Alıcı’nın Madde 4’te belirttiği teslimat adresine teslim edecektir.

Satıcı, ürünün sağlam, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.

Satıcı mücbir sebepten dolayı ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı, söz konusu siparişinin iptal edilmesini ve sipariş bedelinin iadesini ve/veya sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin, engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir.

5.8 Ayıplı Ürünler

Alıcı veya siparişi teslim alan üçüncü kişiler, ürün kutuları ve ambalajları ile ürünün dış görünümünü teslimat sırasında kontrol etmelidir.

Ürün kutusunun açık olması, hasarlı olması veya üzerinde sıvı lekesi bulunması, ürünlerde (eksik veya kırık/hasarlı ürün olması) olağan dışı durum olması veya yanlış ürün gelmiş olması durumlarında Alıcı veya siparişi teslim alan üçüncü kişi aşağıdaki prosedürü izlemelidir.

Öncelikle lütfen kutuyu/ambalajı (varsa bant ve/veya mührü) açmayınız; aksi halde iade talebiniz karşılanmayacaktır. Talebinizi oluşturmak için 14 (ondört) gün içinde info@mesbisous.com adresine mail atınız. Söz konusu iade işlemini başlattıktan sonra tarafınıza verilecek olan kod numarası, fatura veya irsaliye belgesi ile birlikte ürünü anlaşmalı kargoya teslim edebilirsiniz. Söz konusu ürün/ürünler ve talebiniz incelenerek tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılacaktır. Talebinizin haklı bulunması durumunda iade edilen ürüne ilişkin kargo masrafları da dahil olmak üzere tarafınızca yapılmış tüm ödemeler satın alma işlemini yaparken kullanmış olduğunuz ödeme aracına uygun şekilde 14 (ondört) gün içinde tarafınıza iade edilecektir.

5.9 Öneri ve Şikayetler

İnternet Sitesi üzerinden satışa sunulan ürünlere ve ürünlerin kullanımına ilişkin tüm sorularınız, şikayetleriniz ve tavsiyeleriniz için İnternet Sitesi üzerinde “Bize Ulaşın” sekmesine tıklayarak mesajınızı bırakabilirsiniz.

6- Cayma Hakkı

Satın almış olduğunuz ürünlere ilişkin olarak, ürünü teslim aldığınız veya ürünün gönderildiği üçüncü kişiye teslim edildiği tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve/veya cezai şart ödemeksizin cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Yine ilgili ürünün tarafınıza teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.

Cayma hakkının kullanılabilmesi için, Yönetmeliğin 15. Maddesinin 1. Fıkrasının (ç) bendine göre “Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmelerde” cayma hakkı kullanılamadığından dolayı; öncelikle ilgili ürünün ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurlarının kesinlikle açılmamış olması gerekmektedir, aksi halde iade talebiniz karşılanmayacaktır. Talebinizi oluşturmak için 14 (ondört) gün içinde İnternet Sitesi hesabınız üzerinden veya İnternet Sitesine sipariş numaranız ile giriş yaparak iade etmek istediğiniz siparişiniz ile ilgili İade Formu doldurunuz. Söz konusu İade Formunu doldurduktan sonra ürününüzü, tarafınıza verilecek olan kod numarası, fatura veya irsaliye belgesi ile birlikte anlaşmalı kargo firmasına teslim edebilirsiniz. Söz konusu ürün/ürünler ve talebiniz incelenerek tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılacaktır. Talebinizin haklı bulunması durumunda iade edilen ürüne ilişkin kargo masrafları da dahil olmak üzere tarafınızca yapılmış tüm ödemeler satın alma işlemini yaparken kullanmış olduğunuz ödeme aracına uygun şekilde 14 (ondört) gün içinde tarafınıza iade edilecektir.

Ürün bedelinin iadesinde bankalardan kaynaklanan gecikme ve aksaklıklardan dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.

İşbu Formda belirtilen anlaşmalı kargo şirketi dışında iade kabul edilmeyecektir.

Yönetmelik uyarınca aşağıdaki durumlarda cayma hakkı kullanılamaz:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

Özellikle belirtmek isteriz ki, yukarıda da açıklandığı üzere, niteliği itibariyle kozmetik ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

7- Uyuşmazlık Çözüm Yeri

İhtilaf durumunda ürünün değerine göre Tüketici Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemelerine başvurulabilir.

Alıcı, Yönetmeliğin 5. Maddesinde yer alan tüm hususlarda bilgi edindiğini ve siparişi onayladığı ve Sözleşmeyi onayladığı takdirde ödeme yükümlülüğü altına gireceğini bildiğini kabul ve beyan etmektedir.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

No products in the cart.